Bariyer Sistemleri | Kollu Otopark Bariyeri | Bariyer Fiyatları

Ogs ve Hgs

03 Eki

Ogs ve Hgs

Otopark giriş ve çıkış sistemleri, otoparkların kontrollü olmasını ve güvenli olmasını sağlayan sistemlerdir. Zaman geçtikçe bu sistemlerin kullanımları sürekli olarak artış göstermektedir. Siteler, iş yerleri, hastaneler, fabrikalar vb. hemen hemen her alanda artık ogs ve hgs kullanılır hale gelmiştir. Bu sistemleri; geçiş kontrol paneli, araç cam ve plaka etiketleri, otopark giriş ve çıkış programı ve hgs otopark anteni oluşturmaktadır. Nasıl kurulduğundan ve çalışmasına ne şekilde devam ettiğinden bahsedelim.

Hgs ve Ogs kullanabilmek için öncelikle otoparkların giriş ve çıkış alanlarına 50 metre mesafeye kadar okuma yapabilen antenler konulmaktadır. Geçişlerine izin verilecek olan araçlara öncelikle plastik ya da kâğıt etiketlerin tanımlanması gerekmektedir. Plastik etiketler, araçların plakalarında ve kâğıt etiketler ise araçların camlarında kullanılabilirdir. Bu etiketleri tanımlamak için araç ruhsat bilgileri, kat maliki bilgileri, plaka ve aracın diğer detayları ile programa tanıtmak gerekmektedir. Tanımlanan iş bu araç bilgileri, otopark geçiş kontrol paneline Tcp-Ip ile bağlanılarak gönderilmektedir. İşte sistem bu şekilde tamamen hazır hale gelmiştir. Tanımlı olan etiketler ile geçiş yapmak isteyen aracı otopark anteni gördükten sonra otopark bariyerine tetik verilerek aracın durmaya gerek olmaksızın seri bir şekilde giriş ve çıkış yapması imkânı bulunmaktadır.

Perkotek Teknoloji A.Ş. olarak bu sistemde kullanılmakta olan otopark takip yazılımı da firmamız yazılımcıları tarafından yazılmış olup her türlü ihtiyaca çözüm üretmek amacıyla geliştirilmeye açıktır. Ekstra istekler, daima sizin için geliştirilebilir. Üstelik bu sistemlerde kullanılan Avax bariyerlerin de Türkiye dağıtıcısı konumunda olduğumuzdan ötürü uygun fiyat garantisi ile sunulmuştur. Satın almak için yapmanız gereken tek şey numaralarımızı tuşlayarak bizimle irtibata geçmek. Güvenilir ve kaliteli bir sistem ile siz de otoparklarınızı kontrol ederken ekstra bir performans sarf etmekten kurtulacaksınız!